Reklama

Reklama

Polonia Bytom walczy o licencję

Zarząd Polonii Bytom zwrócił się do Komisji ds. Nagłych oraz Komisji Odwoławczej ds. Licencji Przy PZPN o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego. Polonia utrzymała się w piłkarskiej ekstraklasie, ale nie dostała licencji.

Zarząd Polonii Bytom zwrócił się do Komisji  ds. Nagłych oraz Komisji Odwoławczej ds. Licencji Przy PZPN o  ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego. Polonia utrzymała się w  piłkarskiej ekstraklasie, ale nie dostała licencji.

Zdaniem wynajętych przez klub prawników komisja odwoławcza odmawiając 30 maja wydania licencji "nie wzięła pod uwagę szeregu niezależnych od klubu okoliczności, które sprawiły, że Polonia Bytom nie była w stanie przedstawić wymaganych dokumentów we właściwym czasie".

Chodzi o niedotrzymanie przez klub terminu 31 marca na złożenie wymaganych dokumentów dotyczących rozliczenia przeterminowanych zaległości oraz opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego klubu za rok 2007.

Polonia broni się argumentując, że nie mogła na czas złożyć dokumentów, bowiem ZUS nie był w stanie określić kwoty zaległości klubu wobec siebie a ostatecznie postępowanie egzekucyjne zostało zakończone umorzeniem wobec spłaty zadłużenia. Dopiero po zakończeniu sprawy z ZUS możliwe było sporządzenie sprawozdania finansowego wraz z opinią rewidenta. W opinii kancelarii prawnej rewident "wyraził pozytywną opinię o funkcjonowaniu Polonii Bytom" i w konsekwencji klub powinien licencję dostać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL