Reklama

Reklama

Polki kończą rok w Irlandii Północnej

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet w sobotę na wyjeździe zmierzy się z Irlandią Północną w ostatnim tegorocznym meczu grupy czwartej eliminacji do mistrzostw świata.

W poprzedniej serii spotkań Irlandki u siebie bezbramkowo zremisowały z Bośnią i Hercegowiną, a podopieczne trenera Wojciecha Basiuka w Grodzisku Wielkpolskim przegrały ze Szkocją 0-4.

Polki zaczęły eliminacje od wyjazdowej porażki ze Szwecją 0-2, potem we Wrocławiu pewnie pokonały Wyspy Owcze 6-0.

Kadrowiczki do meczu z Irlandią Północną przygotowują się w Gutowie Małym.

- W poniedziałek wieczorem zaczęliśmy zgrupowanie od analizy meczu ze Szkocją. Myślę, że udało się "wyczyścić" głowy po tej porażce. Wiemy, że łatwo nie będzie, bo Irlandki grają twardo, nieustępliwie, są dobrze przygotowane fizycznie. Ale my bardzo potrzebujemy punktów i wygranej. I mam nadzieję, że w sobotę wieczorem będziemy w dobrych nastrojach - powiedział Wojciech Basiuk po wtorkowym przedpołudniowym treningu.

Selekcjoner ma do dyspozycji całą 18-osobową kadrę.

Eliminacje potrwają do września 2014. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnie "europejskie" miejsce.

Polska jest w grupie ze Szwecją, Wyspami Owczymi, Szkocją, Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną. Gospodarzem turnieju finałowego w 2015 roku będzie Kanada.

Aktualna tabela grupy 4:

Reklama

1. Szkocja       4 12 20-2

2. Szwecja       3  9 8-0

3. Polska        3  3 6-6

4. Irlandia Płn. 2  1 0-2

5. Bośnia i Herc.3  1 0-8

6. Wyspy Owcze   3  0 2-18

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama