Polacy zaskoczyli Niemców, kapitalny początek w Ahlen. Skończyło się na czterech bramkach

Chociaż rozgrywki Elite League U20 mają charakter towarzyski, stawka spotkania Niemców z Polską była wysoka. W końcu dla kibiców pojedynki z żadnym innym rywalem nie są tak prestiżowe, jak z naszymi zachodnimi sąsiadami. Biało-Czerwoni rozpoczęli kapitalnie - od gola w 3. minucie. Później strzelali niestety już tylko rywale. Niemcy wygrali 3:1 i trudno byłoby oponować wobec tezy, że było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.

Reprezentacja Polski U20 przegrała z Niemcami w Elite League
Reprezentacja Polski U20 przegrała z Niemcami w Elite League/Fabio Deinert/Getty Images for DFB/Getty Images

Wyjątkowo niefortunnie, bo od porażki 1:2 z Portugalią reprezentacja Polski U-20 rozpoczęła zmagania w towarzyskim turnieju Elite League. Biało-Czerwoni spotkanie kończyli w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał Jan Ziółkowski. Uniemożliwiło to skutecznie odrobienie strat z dobrze dysponowanym tego dnia rywalem.

Kapitalny start Polaków. Później do głosu doszli Niemcy

W piątek podopieczni Miłosza Stępińskiego mierzyli się z Niemcami, którzy uchodzili za wyraźnych faworytów. Jak wielkie było ich zaskoczenie, gdy to Polacy już w 3. minucie starcia objęli prowadzenie. Głęboką wrzutkę z wolnego wykorzystał Antoni Młynarczyk, a rywale wyglądali na kompletnie oszołomionych. Niestety jeszcze przed końcem pierwszej połowy udało im się wyrównać.

Nelson Weiper w 11. minucie zaskoczył Macieja Kikolskiego i zrobiło się 1:1. Na nieszczęście Biało-Czerwonych przed gwizdkiem arbitra zapraszającym do szatni nasz golkiper znów musiał wyciągać piłkę z siatki, ponownie po strzale Weipera. Napastnik Mainz popisywał się skutecznością i kolejny raz odnalazł się w polu karnym w odpowiednim czasie.

Liga Narodów. Estonia - Azerbejdżan. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Niemcy lepsi od Biało-Czerwonych. Fatalna sytuacja w tabeli Elite League

Gol do szatni nie podłamał Polaków, którzy na drugą połowę wybiegli zmotywowani i przez kilka minut wściekle atakowali. Skrzydła podcięła im jednak bramka na 1:3. Niemcy przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, a w 53. minucie z trafienia cieszył się Ilyas Ansah. Więcej goli tego dnia nie padło, a Polacy musieli kolejny raz uznać wyższość rywali.

Sytuacja Biało-Czerwonych w tabeli po dwóch kolejkach wygląda kiepsko. Polska zajmuje ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. W perspektywie ma jeszcze mecze z Turcją, Włochami, Rumunią i Czechami.