Reklama

Reklama

Polacy powalczą o awans do mistrzostw Europy

Wszyscy odliczają już dni do meczu eliminacyjnego podopiecznych Adama Nawałki z Irlandią, jednak zanim o punkty zagrają Lewandowski i spółka, swój bój o awans na Euro 2016 stoczą polscy futsalowcy.

Reprezentacja Polski w halowej odmianie piłki nożnej jest gospodarzem turnieju eliminacyjnego, którego stawką jest awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy odbywające się w Serbii. Zasady kwalifikacji w futsalu są odmienne od panujących w piłce trawiastej. Futsalowe reprezentacje spotykają się bowiem na turniejach eliminacyjnych, których zwycięzcy bezpośrednio awansują na Euro, zaś zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach.

Polacy w grupie zmierzą się z Finlandią, Białorusią oraz obrońcami trofeum, kadrą Włoch. Nie jest to łatwa grupa, jednak zarówno reprezentacje Białorusi jak i Finlandii są w zasięgu "Biało-czerwonych". Wygrane w obu tych meczach zagwarantują naszym zawodnikom udział co najmniej w barażach. Z aktualnymi mistrzami Europy spotkamy się na koniec eliminacji.

Reklama

Polskich futsalowców prowadzi zresztą właśnie Włoch. Andrea Bucciol jest selekcjonerem od blisko dwóch lat. Eliminacje do Euro 2016 będą pierwszym tak poważnym sprawdzianem kadrowiczów pod wodzą tego szkoleniowca.

Kadrowicze w Krośnie, gdzie odbędą się eliminacje, spotkali się w sobotę. Niestety od początku towarzyszy im pech. Najpierw, jeszcze w czwartek, na zajęciach z młodzieżą w swoim klubie, poważnego urazu oka doznał etatowy bramkarz reprezentacji Polski, Bartłomiej Nawrat, zaś na pierwszym treningu w Krośnie, kostkę skręcił inny ważny dla drużyny zawodnik, pivot Marcin Kiełpiński. Udział obu w eliminacjach jest wykluczony, a w ich miejsce selekcjoner musiał powołać zawodników z listy rezerwowej.

W niedzielę do trenujących w krośnieńskiej hali Polaków dołączyli Włosi i Finowie, którzy co ciekawe przylecieli do Krakowa jednym samolotem. W poniedziałek na Podkarpaciu oczekiwani są Białorusini.

Mecze rozgrywane będą na specjalnej, najnowocześniejszej w Polsce, macie przystosowanej specjalnie do gry w futsal. Na co dzień gra na niej mistrz Polski, zespół Rekordu Bielsko-Biała, jednak dzięki współpracy prezesa klubu Janusza Szymury i PZPN również "Biało-czerwoni" będą mogli wystąpić na tym specjalnym podłożu.

Polacy liczą bardzo na wsparcie kibiców. Bilety na dwa mecze danego dnia kosztują tylko 12 złotych. Do kupienia są w punktach sprzedaży w Krośnie, a także bezpośrednio przed meczami w kasach hali MOSiR-u.

Ci którzy do Krosna nie mogą pojechać, będą mieli możliwość śledzenia spotkań na żywo w internecie na kanale Łączy Nas Piłka.

Terminarz turnieju:


18 marca
Włochy - Finlandia godz. 16:30

Polska-Białoruś godz. 19:00

19 marca
Białoruś - Włochy godz. 16:30

Polska - Finlandia godz. 19:00

21 marca
Finlandia - Białoruś godz. 16:00

Włochy - Polska godz. 18:30

Zawodnicy powołani przez trenera Andreę Bucciola:

bramkarze: Rafał Krzyśka (AZS UŚ Katowice), Kamil Lasik (Wisła Krakbet Kraków);

zawodnicy z pola: Artur Popławski (Rekord Bielsko-Biała), Marcin Mikołajewicz, Michał Wojciechowski (FC Toruń), Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy), Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Igor Sobalcyzk (Gatta Active Zduńska Wola), Michał Kubik, Łukasz Tubacki (Pogoń 04 Szczecin), Sebastian Wojciechowski, Paweł Budniak, Mikołaj Zastawnik (Wisła Krakbet Kraków).

Autor: Joanna Żmijewska

Reklama

Reklama

Reklama