Reklama

Reklama

Polacy grają z Irlandią Płn.

Dzisiaj o godzinie 20.00 na stadionie Legii w Warszawie reprezentacja Polski rozegra z Irlandię Północną mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Dla podopiecznych Pawła Janasa dzisiejsze spotkanie to kolejny mecz, który może przybliżyć polskich piłkarzy do udziału w mistrzostwach świata, jakie odbędą się za rok w Niemczech. Biało-czerwoni zajmują obecnie drugie miejsce w grupie szóstej, tracąc tylko jeden punkt do liderującej Anglii. W sobotę Polacy narobili apetytu kibicom, gromiąc Azerbejdżan 8:0. Bohaterem tamtego spotkania był Tomasz Frankowski, strzelec aż trzech bramek...

Reklama

Azerowie byli słabym rywalem, Irlandczycy z pewnością nie są mocniejsi, ale grają nieco inny futbol niż nasz sobotni rywal. - Najbardziej obawiamy się twardej gry Irlandczyków i stałych fragmentów w ich wykonaniu. Wiemy, że grają bardzo agresywnie i twardo, ale może to też być plus, bo mogą łapać kartki. Na pewno ich nie lekceważymy, ale też się nie boimy - powiedział pomocnik polskiej reprezentacji Jacek Krzynówek. - Najważniejsze dla nas jest, żebyśmy strzelili o tę jedną bramkę więcej od przeciwnika - dodał "Krzynio".

Dla dwóch polskich zawodników dzisiejszy mecz będzie miał wyjątkowe znaczenie. Jerzy Dudek, bramkarz reprezentacji Polski, w spotkaniu z Irlandią Północną po raz 50. założy koszulkę z orłem na piersi. - Na pewno będzie to dla mnie jeden z bardziej szczególnych momentów. Wiadomo, jest to 50. mecz, a ja nie sądziłem, że rozegram w reprezentacji tyle spotkań i oczywiście bardzo się z tego cieszę - stwierdził Dudek.

Z kolei Jacek Bąk trafi do Klubu Wybitnego Reprezentanta, zaliczając swój 60. występ w kadrze.

Skład Polaków: Jerzy Dudek; Marcin Baszczyński, Jacek Bąk, Tomasz Kłos, Tomasz Rząsa; Bartosz Karwan, Mirosław Szymkowiak, Radosław Kałużny, Jacek Krzynówek; Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski.

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Dudek | mecz | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje