Reklama

Reklama

Pogorzelczyk: Mamy sporą satysfakcję

- Bardzo cieszymy się z pozyskania nowego zawodnika. Gracza o bardzo dużych umiejętnościach i sporym już doświadczeniu. Zawodnika, który gwarantuje, że będzie od razu wzmocnieniem naszego zespołu - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

- Mamy też sporą satysfakcję, bo w staraniach o tego pomocnika wyprzedziliśmy liczną konkurencję, również inne kluby naszej ekstraklasy. Negocjacje były bardzo trudne, ale stosunkowo szybko udało nam się osiągnąć porozumienie. Porozumienie zarówno z samym graczem, jak i jego klubem - zdradza nam szef działu sportowego zespołu z Bułgarskiej.

Po chwili namysłu kontynuując swoją wcześniejszą wypowiedź: - Sergiej dołączy do naszego zespołu nieco później niż pozostali zawodnicy. Wszystko ze względu na to, że piłkarz grał trochę dłużej niż my, a to wszystko w związku z udziałem klubu BATE w Lidze Europejskiej, dołączy więc do swoich nowych kolegów 20 stycznia 2010 roku.

Reklama

Dyrektor Pogorzelczyk zapytany o kolejne transfery poznańskiej "jedenastki" był już nieco bardziej tajemniczy. Na pytanie odpowiedział tylko dość lakonicznym stwierdzeniem: - Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że Kriwiec, to nie jest nasze jedyne wzmocnienie w tym oknie transferowym. Przynajmniej taki mamy zamiar. Prowadzimy wiele rozmów, przyglądamy się wielu ciekawym piłkarzom, ale dopóki nie ma podpisanych dokumentów na stole, to trudno przewidzieć, jak to wszystko się zakończy.

Ostatnio w stolicy Wielkopolski spekuluje się o ewentualnym odejściu z "Kolejorza" Semira Stilica, reprezentanta Bośni i Hercegowiny.

- Odnośnie sytuacji Semira Stilica w Lechu, to nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, że chcemy go sprzedać tej zimy. Na razie wokół Semira szum robią tylko i wyłącznie media. Przez cały czas pobytu Bośniaka w Poznaniu nie wpłynęła dla niego ani jedna konkretna oferta. Na chwilę obecną, sytuacja nie uległa gwałtownej zmianie. Póki co, więc Semir jest zawodnikiem Lecha Poznań - podsumował Pogorzelczyk.

Z Poznania - Łukasz Klin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje