Reklama

Reklama

Po ośmiu latach Pizarro wraca do reprezentacji Chile

Pomocnik Fiorentiny David Pizarro został powołany do reprezentacji Chile na mecze kwalifikacyjne do mistrzostw świata 2014 z Paragwajem (8.06) i Boliwią (12.06). 33-letni piłkarz wrócił do kadry po ośmiu latach przerwy.

Ostatni raz Pizarro zagrał w barwach narodowych w 2005 roku w Santiago w meczu z Ekwadorem. Po tym spotkaniu zrezygnował z występów w reprezentacji, gdy kilku członków kadry dopuściło się zachowania niezgodnego z regulaminem. Potem konsekwentnie odmawiał kolejnym selekcjonerom. Przyjął jednak powołanie od Argentyńczyka Jorge Sampaoliego.

W eliminacjach do przyszłorocznego mundialu Chile zgromadziło 15 punktów w 11 meczach i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Taki sam dorobek ma Wenezuela, która ma jednak gorszy bilans bramkowy.

Reklama

Do mistrzostw świata w Brazylii bezpośrednio awansują cztery zespoły z grupy Ameryki Południowej. Piąta drużyna eliminacji zagra w barażu z rywalem z Azji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL