Reklama

Reklama

Plebiscyt FIFA: Didier Deschamps rozczarowany decyzją ws. Antoine Griezmanna

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps nie ukrywa rozczarowania, że wśród kandydatów do tytułu piłkarza roku w plebiscycie FIFA nie ma żadnego z jego podopiecznych, mistrzów świata z Rosji, a zwłaszcza że nie doceniono Antoine'a Griezmanna.


"Jestem rozczarowany. Nie powiem, że to niesprawiedliwe, ponieważ trzech nominowanych zawodników zasługuje na wyróżnienie, ale Antoine i inni francuscy piłkarze zasługiwaliby na nominację za osiągnięcia na mundialu i w swoich klubach" - powiedział Deschamps w Monachium, gdzie w czwartek Francuzi zmierzą się z Niemcami w swoim pierwszym meczu Ligi Narodów. 

"Szczególnie zasłużył na to Antoine za zwycięstwo z Atletico Madryt w Lidze Europejskiej. W finale odegrał decydującą rolę" - dodał.

W finałowej trójce plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza 2018 roku znaleźli się Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Egipcjanin Mohamed Salah i Chorwat Luka Modric. 

Reklama

Sam Deschamps jest wśród nominowanych do tytułu trenera roku, obok selekcjonera reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalica oraz Zinedine'a Zidane'a, który do końca maja prowadził Real Madryt.

Ogłoszenie laureatów w ośmiu kategoriach odbędzie się 24 września na gali w Londynie.

Reklama

Reklama

Reklama