Reklama

Reklama

Platini podarował Hollande'owi pierwszy bilet na Euro 2016

Szef UEFA Michel Platini wręczył prezydentowi Francji Francois Hollande'owi symboliczny pierwszy bilet na rozpoczynające się za rok w tym kraju piłkarskie mistrzostwa Europy. W środę uruchomiono platformę internetową, na której można nabywać wejściówki na imprezę.

Tego dnia w sieci udostępniono ok. miliona biletów z całej puli, która wynosi 2,5 mln. Kolejne 800 tysięcy trafi do sprzedaży po losowaniu grup turnieju finałowego, które odbędzie się 12 grudnia. Ceny wejściówek wynoszą od 25 do 895 euro.

Szef komitetu organizacyjnego ME 2016 Jacques Lambert poinformował, że spodziewa się dochodu w wysokości ok. 1,1 mld euro. Krajowe federacje, których drużyny walczą obecnie w kwalifikacjach, dostały 68 propozycji dotyczących zakwaterowania podczas imprezy. Jak zaznaczono, wiele z nich już zaczęło sprawdzanie dostępnych baz.

Reklama

Platini podczas środowej uroczystości nie chciał się wypowiadać na temat afery korupcyjnej w FIFA.

W przyszłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu po raz pierwszy będzie uczestniczyć 24 zespoły. Impreza potrwa od 10 czerwca do 10 lipca. Polacy w eliminacjach grają w grupie D z Niemcami, Szkocją, Gruzją, Irlandią i Gibraltarem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy