Reklama

Reklama

Platini odwiedził terminal lotniczy i stadion we Wrocławiu

Prezydent UEFA Michel Platini kontynuując wizytę w Polsce odwiedził we wtorek Wrocław, gdzie obejrzał m.in. budowę terminala lotniczego oraz nowy stadion piłkarski. Podczas spotkania z mediami podkreślił, że infrastruktura na Euro 2012 jest praktycznie gotowa.

We Wrocławiu delegacja UEFA pojawiła się ok. godz. 16.15. Pierwszym punktem programu była wizyta na budowie nowego terminala lotniczego. Następnie Michel Platini i towarzyszące mu osoby obejrzeli nowy stadion piłkarski wybudowany specjalnie na Euro 2012.

Platini przyznał, że kiedy był ostatni raz we Wrocławiu w 2009 r. otaczały go błoto i kamienie. - Dzisiaj widzę przed sobą wspaniały stadion, który jest wyjątkowy i fantastyczny. Po tym, jak zobaczyłem bardzo ładne lotnisko i podróżowałem równie ładnymi drogami, to trzeba powiedzieć, że ta część Polski jest bardzo piękna - mówił.

Reklama

Szef UEFA podkreślił, że skoro gotowa jest już infrastruktura, to należy teraz pomyśleć o obsłudze mistrzostw. - Mam tu na myśli organizację wszystkiego, co jest związane m.in. z przyjazdem kibiców, którzy być może zostaną w danym mieście nawet kilka tygodni - dodał.

Pytany o to, który Polski stadion jest jego zdaniem najładniejszy, Platini odpowiedział, że nie ma dwóch identycznych obiektów, bowiem "każdy ma swojego ducha i wszystkie przyciągają wzrok". - W przygotowaniu stadionów nie widzę problemów. Coraz mniej jest także w Polsce rzeczy, o które się martwię. Sytuacja na Ukrainie była natomiast nieco trudniejsza, ale nie mamy tam już wielkich problemów, choć zostało dosyć dużo tych mniejszych - podkreślił.

Minister sportu i turystyki Adam Giersz dodał, że jeszcze dwa lata temu każda wizyta Platiniego wiązała się z obawą co do stanu przygotowań do Euro w Polsce. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy przygotowani i zorganizujemy mistrzostwa. To tylko kwestia jakości, ale wierzymy, że będą to najlepsze mistrzostwa w historii - mówił minister.

Prezes PZPN Grzegorz Lato przypomniał, że główny test wrocławskiego stadionu odbędzie się 11 listopada, kiedy to reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskim meczu z Włochami. - Mam nadzieję, że będzie to zwycięski mecz i już dziś zapraszam na niego Platiniego - dodał.

Szef UEFA otrzymał także od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza koszulkę Śląska Wrocław z numerem 10 i napisem Platini.

Po zakończeniu wizyty na stadionie delegacja UEFA udała się na kolację. Do Poznania Platini wyleci w środę ok. godz. 9.00. Około południa odwiedzi Warszawę i obejrzy Stadion Narodowy, a w czwartek weźmie udział w losowaniu par barażowych UEFA Euro 2012 i nieformalnym spotkaniu ministrów sportu krajów UE w Krakowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL