Reklama

Reklama

Platini o lokalizacji finału Euro 2012: Sprawa jest otwarta

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michel Platini powiedział w środę w Rio de Janiero, że miejsce rozegrania finału mistrzostw Europy w 2012 roku, które zorganizują Polska i Ukraina, pozostaje sprawą otwartą.

Platini potwierdził, że mimo problemów związanych z budową stadionów, bazy hotelowej i infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia imprezy, Ukraina będzie współorganizatorem turnieju. Dodał jednak, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, gdzie odbędzie się finał.

"Mistrzostwa na Ukrainie odbędą się na pewno. Kwestią otwartą pozostaje w ilu tamtejszych miastach będą rozgrywane mecze oraz gdzie odbędzie się finał" - powiedział szef UEFA.

Według pierwotnych planów mecz otwarcia miał odbyć się w Warszawie, a finał w Kijowie. Ostatnio jednak nasilają się spekulacje, że m.in. ze względów na skromną bazę hotelową, decydujące spotkanie może zostać rozegrane w stolicy Polski.

Reklama

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru ukraińskich miast-gospodarzy Euro-2012 zapadnie podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA na Maderze, które odbędzie się w dniach 9-11 grudnia. Wcześniej Platini po raz kolejny odwiedzi Ukrainę, by naocznie przekonać się o postępie przygotowań.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL