Reklama

Reklama

Platini "ekspresem" przez Poznań

W niedzielę w Poznaniu z krótką - zaledwie trzygodzinną wizytą - przebywać będzie Michel Platini, szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Francuz sprawdzi na jakim etapie są poznańskie przygotowania do Euro 2012.

Sternik UEFA spodziewany jest na lotnisku "Ławica" około godziny 14:00. Tuż po wylądowaniu delegacja na czele z Michelem Platinim uda się na stadion przy Bułgarskiej. Na obiekcie, gdzie na co dzień swoje mecze ligowe rozgrywają piłkarze Lecha, szacowny gość spotka się z prezydentem Poznania Ryszardem Gorbelnym oraz weźmie udział w krótkim briefingu z poznańskimi dziennikarzami. Obejrzy również sam obiekt, a także prezentację dotyczącą całokształtu przygotowań całego miasta do Euro 2012.

Reklama

Ze stadionu szef UEFA uda się na Stary Rynek. Po drodze na starówkę z okiem swojego samochodu zobaczyć ma również tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na rozległych terenach MTP podczas turnieju planowana jest jedna ze stref kibica.

Na Starym Rynku wedle doniesień poznańskiej prasy delegacja zjadła wspólny obiad. Po czym udała się nad poznańską Maltę. Wizyta nad jeziorem Malta zakończyła krótką "inspekcję" Michela Platiniego w Poznaniu.

Łukasz Klin, Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL