Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk. Kenny Saief żegna się z klubem. Piotr Stokowiec chce wzmocnić skład

Kenny Saief nie będzie dłużej piłkarzem Lechii Gdańsk. Piotr Stokowiec potwierdził już odejście Amerykanina. Trener nie chciał podać nazwisk innych zawodników, którzy pożegnają się z klubem. Gdańszczanie szukają wzmocnień na rynku transferowym.

Kończy się współpraca Kenny'ego Saiefa z Lechią Gdańsk. Amerykanin grał w zespole znad morza od lutego 2020 roku. Piotr Stokowiec potwierdził już odejście pomocnika. Trener nie chciał podać nazwisk innych piłkarzy, którzy pożegnają się z klubem. - Trzeba poczekać do komunikatu klubu. Dałem ocenę od strony sportowej, ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. W najbliższym czasie pewnie to będzie ogłoszone. Na pewno Kenny Saief nie zostanie z nami na następny sezon - przekazał Piotr Stokowiec na spotkaniu z dziennikarzami.


Siódme miejsce w PKO Ekstraklasie nie zadowala gdańszczan. W klubie planują dokonać wzmocnień na następny sezon. - Zdecydowanie chcemy się wzmocnić. Chcemy jakościowych zawodników, a nie na pozycje uzupełniające. W ostatnim czasie byliśmy dosyć powściągliwi, jeśli chodzi o transfery. Jestem świeżo po spotkaniu skautingowym. Z dwudziestu piłkarzy okroiliśmy grupę do ośmiu. Wiele transferów już przegadaliśmy. W niektórych przypadkach musieliśmy odpuścić ze względu na finanse - powiedział.

Reklama

Ile nowych twarzy zatem pojawi się w Gdańsku? - Dwa, trzy, cztery nowe transfery. Wszystko w zależności od tego, jak sytuacja będzie się układała. Myślę że jest miejsce dla tych zawodników. Nie będe ukrywał, że szczególnie myślimy o pozycjach ofensywnych  - dodał trener.

Kenny Saief potrafił zrobić różnicę na boisku, jednak nie miało to przełożenia na liczby. Wystąpił w koszulce Lechii w 34 spotkaniach, w których strzelił tylko jednego gola. Do tego dołożył jeszcze dwie asysty. Interia już tydzień temu informowała, że wygasający 30 czerwca kontrakt Żarko Udovicicia nie zostanie przedłużony.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje