Reklama

Reklama

Piłkarze Zawiszy zagrają dla kolegów z ŁKS

W sobotę na stadionie przy al. Unii 2 w Łodzi odbędzie się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy ŁKS i Zawiszą Bydgoszcz. Cały dochód z tego spotkania ma być przeznaczony dla piłkarzy łódzkiego klubu, którzy od kilku miesięcy czekają na zaległe wynagrodzenia.

Mecz postanowiły zorganizować zaprzyjaźnione Stowarzyszenia Kibiców ŁKS i Zawiszy. Koszt organizacji pojedynku wzięły na siebie: Klub 100 ŁKS, restauracja Meta, sklep kibica ŁKS oraz jedna z łódzkich drukarni.

Pojedynek rozpocznie się o godz. 17. Kibice obu drużyn będą mogli wejść na trybuny po wykupieniu biletu-cegiełki. Ich ceny ustalono na: 10 zł (Galera), 20 zł (Trybuna), 50 zł (loża C), 100 zł (loża A) i 200 zł (kabina).

"Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek chcemy przeznaczyć dla piłkarzy w podziękowaniu za znakomitą grę jesienią oraz pozostanie w ŁKS, mimo jego fatalnej sytuacji organizacyjno-finansowej" - napisali przedstawiciele Stowarzyszenia kibiców ŁKS.

Reklama

Piłkarze ŁKS po karnym wyrzuceniu z ekstraklasy (brak licencji) znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Klub nie otrzymał z Ekstraklasy pieniędzy (ok. 2 mln zł) za zajęcie 7. miejsca w poprzednim sezonie. Nie mógł też liczyć na planowane na ok. 6 mln zł wpływy od sponsorów Ekstraklasy na sezon 2009/2010.

W rundzie jesiennej 1. ligi drużyna grała więc za darmo, gdyż skłóceni udziałowcy również nie przekazywali żadnych pieniędzy na utrzymanie zespołu. Mimo trudnej sytuacji piłkarze ŁKS po rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce w tabeli 1. ligi i mają tylko jeden punkt straty do miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy.

Ich wysiłek może jednak pójść na marne. Piłkarska spółka ŁKS ma w tej chwili ok. 9 mln zł długu. Z tego ok. 5,5 mln zł to zadłużenie wobec udziałowców, którzy pożyczali spółce pieniądze "na procent". Zaległości wobec zawodników to ok. 1 mln zł. Jeśli do połowy grudnia nie znajdzie się inwestor, który przejmie finansowanie zespołu od dotychczasowych udziałowców, to drużyna nie spotka się już w tym samym składzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama