Reklama

Reklama

Piłkarze Soenderjyske z Pucharem Danii

Piłkarze Soenderjyske zdobyli Puchar Danii. W finale rozegranym w Kopenhadze pokonali zespół AaB Aalborg 2-0, choć przez 25 minut grali w dziesiątkę. Mecz został przerwany na kilkanaście minut, gdyż kibice nie przestrzegali zasady zachowania dystansu na trybunach.

Po około pół godzinie gry arbiter przerwał spotkanie, gdyż fani AaB ignorowali przepisy bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa i nie utrzymywali odległości między sobą. Nie reagowali również na apele służb ochrony.

Kilkudziesięciu kibiców Aalborga zostało zmuszonych do opuszczenia obiektu, na który zgodnie z pozwoleniem odpowiednich służb zostało wpuszczonych 1914 osób, czyli ledwie jedna ósma część trybun była zajęta.

We wtorek duński rząd ogłosił kolejne złagodzenie koronawirusowych obostrzeń. W wyniku tego w trakcie meczów ostatnich sześciu kolejek ligowych trybuny będą mogły się zapełnić w jednej trzeciej.

Reklama

Duńska liga była jedną z pierwszych, które wznowiły rywalizację po przymusowej przerwie. Zespół ekstraklasy wróciły na boiska 28 maja.

pp/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL