Reklama

Reklama

Piłkarze Glasgow Rangers wracają do szkockiej Premier League

Po czterech latach od karnej degradacji piłkarze Glasgow Rangers wracają do szkockiej Premier League, kończąc marsz, rozpoczęty w czwartej lidze.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Rangers awans zapewnili sobie wtorkowym zwycięstwem nad Dumbarton 1-0.

W 2012 roku klub z Glasgow został zdegradowany do czwartej ligi za nieprawidłowości finansowe, w tym przede wszystkim ogromne długi.

Po degradacji klub został zreformowany. Występował pod nazwą The Rangers Football Club Limited i zyskał nowego właściciela.

Dwa pierwsze sezony po degradacji kończył awansem, a dwa kolejne spędził na zapleczu elity. Powrót do ekstraklasy wywalczył na sześć kolejek przed końcem rozgrywek.

Reklama

Szkocka federacja postanowiła, że klub może zatrzymać 54 mistrzowskie tytuły. Pod tym względem Rangers są rekordzistą w profesjonalnym futbolu. Poza tym 33 razy zdobyli Puchar Szkocji i 27-krotnie Puchar Ligi.

Liga szkocka: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy