Reklama

Reklama

Piłkarze drużyny olimpijskiej Iraku nie pojadą na Igrzyska Azjatyckie

Reprezentacja olimpijska Iraku nie wystąpi w zbliżających się Igrzyskach Azjatyckich w Indonezji - poinformowała w czwartek na stronie internetowej irakijska federacja piłkarska. Absencja jest następstwem fałszowania wieku zawodników drużyn młodzieżowych.

Przed trzema dniami wyszło na jaw, że niemal połowa członków reprezentacji Iraku do lat 16, udających się na mistrzostwa Wschodniej Azji w stolicy Jordanii Ammanie, miała sfałszowane daty urodzenia w paszportach.

Na irackich portalach społecznościowych i w kręgach sportowych tego kraju skandal zatacza coraz szersze kręgi. Regularnie pojawiają się nowe listy nazwisk i "dowodów" przeciwko piłkarzom z zespołów do lat 16, 19 i 23, "odmładzanych" przez działaczy załatwiających fałszywe dokumenty.

Igrzyska Azjatyckie, w których programie jest turniej piłkarski drużyn do lat 23, rozpoczną się w Indonezji 18 sierpnia.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama