Reklama

Reklama

Piłkarze Afganistanu zagrają u siebie po raz pierwszy od 10 lat

Piłkarska reprezentacja Afganistanu rozegra 20 sierpnia pierwszy od dziesięciu lat mecz w swoim kraju. Rywalem w towarzyskim spotkaniu na stadionie w Kabulu będzie Pakistan.

Informację o organizacji meczu potwierdziła w czwartek FIFA. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, należącym do Piłkarskiej Federacji Afganistanu (AFF).

- Fakt, że organizujemy po dziesięciu latach przerwy międzynarodowy mecz, na dodatek pierwszy z Pakistanem w Kabulu od 1977 roku, stanowi duże wyróżnienie dla futbolu w naszym kraju. To pokazuje, że po bardzo ciężkim okresie wracamy do normalności - powiedział sekretarz generalny AFF Sayed Aghazada.

Jak dodał, afgański futbol poprawił się w zakresie organizacji i infrastruktury.

Reklama

- Wierzymy, że piłka nożna może pełnić w naszym kraju coraz większą rolę. Oczywiście spodziewamy się tłumów na wtorkowym meczu - podkreślił Aghazada.

Po raz ostatni piłkarze Afganistanu grali na swoim stadionie w 2003 roku, gdy podejmowali Turkmenistan.

Obecnie reprezentacja Afganistanu zajmuje 139. miejsce w światowym rankingu FIFA. W tym roku nie przegrała żadnego z trzech wyjazdowych meczów - ze Sri Lanką, Mongolią i Laosem.

Działacze FIFA poinformowali również, że w przyszłym tygodniu wystartuje - już po raz drugi - ośmiozespołowa ekstraklasa Afganistanu. Wszystkie spotkania będą rozgrywane w Kabulu i pokazywane na żywo w telewizji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy