Reklama

Reklama

Piłkarz klubu z PKO Ekstraklasy zdyskwalifikowany na cztery lata

Paweł Cibicki - szwedzki snajper broniący barw Pogoni Szczecin - został zdyskwalifikowany na cztery lata, otrzymując zakaz uprawiania jakiegokolwiek sportu w Szwecji. Taką decyzją podjęła komisja dyscyplinarna szwedzkiej federacji SvFF, która chce rozszerzenia tej kary na pozostałe kraje.

- Teraz zwrócimy się do FIFA o rozszerzenie dyskwalifikacji na cały świat - zapowiedziała prawniczka SvFF na antenie telewizji SVT.

Sprawa dotyczy zarzutów korupcyjnych, które usłyszał 27-letni piłkarz. 26 maja 2019 r. Cibicki - grając dla drużyny IF Elfsborg - otrzymał żółtą kartkę w meczu z Kalmar FF, co miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu bukmacherskiego.

Cibicki miał otrzymać za to 300 tysięcy koron. Zdaniem piłkarza chodziło o pożyczkę i w czerwcu został uniewinniony przez sąd w Malmoe. SvFF po przeprowadzeniu własnego dochodzenia uważa, że piłkarz jest winny.

Paweł Cibicki zdyskwalifikowany

Reklama

Zdyskwalifikowany został nie tylko piłkarz Pogoni lecz także trzech innych zawodników. Dwóch z nich to reprezentanci Szwecji w futsalu.

SvFF zdecydowała się na "surowe" kary, ponieważ sprawa ustawiania meczów miała poważnie naruszyć wizerunek szwedzkiego futbolu.

Cibicki trafił do Pogoni w styczniu 2020 roku. Do tej pory rozegrał dla szczecińskiego klubu 19 spotkań, strzelił w nich trzy gole i zanotował dwie asysty.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje