Reklama

Reklama

Piłkarskie MŚ U17. Tytuł dla Brazylii

Piłkarze Brazylii do lat 17 zdobyli przed własną publicznością tytuł mistrzów świata. W rozegranym w mieście Gama meczu finałowym pokonali Meksyk 2-1 (0-0). Zwycięskiego gola strzelił Lazaro w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Finał był starciem o niezwykłej dramaturgii. Meksykanie objęli prowadzenie po strzale Bryana Gonzaleza w 66. minucie i byli już bardzo bliscy triumfu. Wyrównał Kaio Jorge strzałem z rzutu karnego w 84. minucie, a bramkę na wagę mistrzostwa zdobył Lazaro w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Brązowy medal dla Francji, która wygrała z Holandią 3-1.

Brazylia po raz czwarty wywalczyła mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej. Poprzednio młodzi "Canarinhos" triumfowali w latach 1997, 1999 i 2003. W 2005 roku przegrali w finale z Meksykiem 0-3.

Wynik finału:

Brazylia - Meksyk 2-1 (0-0)

Reklama

Bramki: Kaio Jorge (84-karny), Lazaro (90+3) - Bryan Gonzalez (66).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy