Reklama

Reklama

Piłkarskie MŚ kobiet - Japonia i Anglia w półfinale

Piłkarki Japonii i Anglii pokonały w ćwierćfinałach Australijki oraz gospodynie Kanadyjki i zmierzą się ze sobą w półfinale mistrzostw świata. Już wcześniej do najlepszej czwórki awansowały reprezentacje USA i Niemiec.

Broniące tytułu Japonki przez cały mecz były stroną przeważającą, ale długo nie potrafiły sforsować australijskiej obrony. Piłkarki z Antypodów w 1/8 finału były sprawczyniami największej niespodzianki, eliminując Brazylijki. Tym razem sensacji nie sprawiły, bo w końcówce opuściło je szczęście. W 87. minucie, w zamieszaniu po rzucie rożnym, piłkę do siatki skierowała Mana Iwabuchi. 

- Oczywiście Japonki prezentowały się lepiej, ale porażki w takich okolicznościach zawsze są bolesne. Pozostaje nam tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość z tego meczu - powiedział trener Australii Alen Stajcic.

Reklama

Kanadyjkom natomiast nie pomógł doping ponad 50 tys. widzów. Tłumy na trybunach nie sparaliżowały ich rywalek, które po kwadransie gry prowadziły 2-0. Na listę strzelców wpisały się Jodie Taylor i Lucy Bronze. 

Gospodynie kontaktowego gola zdobyły jeszcze przed przerwą, za sprawą trafienia Christine Sinclair. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił. 

- Jestem dumny z moich dziewczyn, bo dały z siebie wszystko. Po prostu tym razem to nie wystarczyło i nasz sen się skończył. Nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec tego turnieju - przyznał szkoleniowiec Kanadyjek John Herdman. 

Półfinały 30 czerwca i 1 lipca.

Wyniki i program ćwierćfinałów:

 

Piątek: 

USA - Chiny 1-0 (0-0) 

Niemcy - Francja 1-1 (1-1, 0-0), karne 5-4 

Sobota: 

Australia - Japonia 0-1 (0-0)

Anglia - Kanada 2-1 (2-1) 

Pary półfinałowe:

30 czerwca

USA - Niemcy 

1 lipca 

Japonia - Anglia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL