​Piłkarskie MŚ kobiet. Anglia i USA w ćwierćfinale

Reprezentacja Anglii pokonała Norwegię 2-1 (0-0), a Amerykanki wygrały z Kolumbijkami 2-0 (0-0) w poniedziałkowych meczach 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata kobiet w Kanadzie.

Grającym w Ottawie piłkarkom Anglii i Norwegii przyszło rywalizować w wyjątkowo trudnych warunkach, gdyż temperatura powietrza dochodziła do 40 stopni Celsjusza. Na bramkę kibice musieli czekać do 54. minuty, kiedy prowadzenie Skandynawkom dała Solveig Gulbrandsen.

Jednak siedem minut później do remisu doprowadziła Stephanie Houghton, a w 76. minucie zwycięskiego - jak się okazało - gola dla zawodniczek z Wysp Brytyjskich zdobyła Lucy Bronze.

Amerykanki natomiast długo nie mogły sforsować obrony ekipy z Ameryki Płd. Przełomowa okazała się 47. minuta, kiedy to czerwoną kartką za faul została ukarana kolumbijska bramkarka Catalina Perez. Co prawda Abby Wambach nie wykorzystała "jedenastki", ale w 53. minucie bramkę z gry zdobyła Alex Morgan. 13 minut później awans drużyny USA golem z rzutu karnego przypieczętowała Carli Lloyd.

W ćwierćfinałach Anglia zagra z Kanadą, a USA z Chinami.

W ostatnim meczu 1/8 finału w nocy z wtorku na środę broniące tytułu Japonki zmierzą się z Holenderkami.