Piłkarskie MŚ do lat 20 - Irak i Ghana uzupełniły stawkę półfinalistów

Piłkarze Iraku i Ghany awansowali w niedzielę, po bardzo zaciętych meczach, do półfinałów piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w Turcji. Dzień wcześniej półfinalistami zostali Francuzi i Urugwajczycy.

Oba niedzielne spotkania ćwierćfinałowe miały niezwykle emocjonujący przebieg. W meczu Iraku z Koreą Południową po 90 minutach było 2-2, więc sędzia zarządził dogrywkę. W 118. minucie Irakijczycy zdobyli gola w zamieszaniu podbramkowym, długo okazywali ogromną radość, ale wkrótce po wznowieniu gry... stracili bramkę. O zwycięstwie piłkarzy z Bliskiego Wschodu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

W drugim niedzielnym ćwierćfinale - pomiędzy Ghaną i Chile - po 90 minutach także było 2-2. W dogrywce pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Ameryki Południowej, ale rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami. Kuriozalny gol na 4-3 dla Ghany padł już po upływie 120 minut, w wyniku nieporozumienia między dwoma Chilijczykami.

W środowych półfinałach Irak zmierzy się z Urugwajem, a Ghana ze świetnie spisującą się Francją. Finał oraz mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 13 lipca.

Mundial w tej kategorii wiekowej jest organizowany po raz dziewiętnasty. Do turnieju nie zakwalifikowali się obrońcy tytułu Brazylijczycy.