Reklama

Reklama

Piłkarskie ME kobiet U17 - polska kadra trenuje w Pruszkowie

Piłkarska reprezentacja juniorek do lat 17 przygotowuje się w Pruszkowie do Final Four mistrzostw Europy (25-28 czerwca w Szwajcarii). Pierwszym rywalem Polek będą Belgijki. Trener Zbigniew Witkowski docenia klasę przeciwnika, ale uważa, że jest do pokonania.

Piłkarska reprezentacja juniorek do lat 17 przygotowuje się w Pruszkowie do  Final Four mistrzostw Europy (25-28 czerwca w Szwajcarii). Pierwszym rywalem Polek będą Belgijki. Trener Zbigniew Witkowski docenia klasę przeciwnika, ale uważa, że jest do pokonania.

Drugą parę półfinałową tworzą Hiszpania i Szwecja.

Sztab trenerski "Biało-czerwonych" ma do dyspozycji nagrania meczów eliminacyjnych Belgii z Danią i Niemcami.

- Oglądałem już je wielokrotnie, a jeszcze będziemy analizować grę Belgijek wspólnie z dziewczynami. Widać, że to silny rywal, ale... nie z takimi sobie radziliśmy. Wynik jest sprawą otwartą - powiedział Witkowski.

Przyznał, że na razie nie ma mowy o żadnym sukcesie zespołu.

- Spokojnie trenujemy od poniedziałku i skupiamy się wyłącznie na półfinale. To jest zadanie dla dziewczyn, o nim mają myśleć - zaznaczył.

Reklama

W kadrze jest napastniczka Ewa Pajor, która w minioną niedzielę zapewniła Medykowi Konin Puchar Polski seniorek. W meczu z mistrzem kraju Unią Racibórz strzeliła dwa gole, a Medyk wygrał 2-1.

- Jest w dobrej dyspozycji i bez wątpienia to indywidualność. Ale trzeba też pamiętać, że w sześciu meczach eliminacyjnych bramki dla reprezentacji zdobyło sześć różnych zawodniczek - dodał trener.

Kadrowiczki w Pruszkowie zostaną do niedzieli. Po południu odlecą do Szwajcarii. Mecz z Belgią rozpocznie się 25 czerwca w samo południe.

Polki wywalczyły awans do ME podczas turnieju rozgrywanego na przełomie marca i kwietnia w Austrii. Wygrały tam z drużynami Irlandii 2-1, Norwegii 3-0 i zremisowały z zespołem gospodarzy 1-1.

To była druga runda kwalifikacji, a wcześniej "Biało-czerwone" zajęły drugie miejsce w rozegranym na Słowacji turnieju pierwszej fazy, po wygranej z ekipami gospodarzy 4-0, Wysp Owczych 3-0 oraz porażce z Hiszpankami 03.

Turniej finałowy ME po raz ostatni będzie rozegrany w dotychczasowej formule. Od sezonu 2013/14 wystąpi w nim osiem zespołów. Na przełomie listopada i grudnia 2014 po raz pierwszy odbędzie się nie w Szwajcarii, a w Anglii.

Dotychczas trzy razy tytuł wywalczyły siedemnastolatki z Niemiec, a dwukrotnie triumfowały Hiszpanki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL