Reklama

Reklama

Piłkarskie ME kobiet U17: Polki zaczęły grę o obronę złota

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet U-17 zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony wywalczonego w czerwcu tytułu mistrza Europy. Po dwóch wygranych, z Kazachstanem 9-0 i Azerbejdżanem 5-0, zespół zapewnił sobie awans do drugiej rundy eliminacji.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet U-17 zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony wywalczonego w czerwcu tytułu mistrza Europy. Po dwóch wygranych, z Kazachstanem 9-0 i Azerbejdżanem 5-0, zespół zapewnił sobie awans do drugiej rundy eliminacji.

Turniej pierwszej fazy rozgrywany jest w Brzegu i Kędzierzynie-Koźlu. W środę Polki zagrają w ostatnim meczu z Austrią. Stawką będzie pierwsze miejsce w zawodach, ale obie drużyny mają już "w kieszeni" awans do kolejnej rundy.

Polki 28 czerwca w szwajcarskim Nyon wywalczyły tytuł mistrza Europy do lat 17. Z tego zespołu pozostało sześć zawodniczek.

"Ogromny sukces nie zawrócił im w głowach. Ta szóstka wyróżnia się pod każdym względem i pozostałe piłkarki mają się od kogo uczyć" - powiedział selekcjoner Zbigniew Witkowski.

Reklama

Przed turniejem odbyło się zgrupowanie w Zawierciu z udziałem 26. zawodniczek, Z tej grupy wybrana została 18 - osobowa kadra turniejowa.

Witkowski pracował ze "złotym" zespołem cztery lata, zaczął bowiem od prowadzenia kadry U-15.

"Sposoby rozegrania stałych fragmentów, grę defensywną mieliśmy opracowane w ciemno. To bardzo pomagało. Teraz trzeba wszystko zaczynać od początku" - dodał szkoleniowiec.

Przyznał, że Austriaczki są najsilniejszym rywalem w turnieju.

"Dlatego cieszymy się z tego spotkania, bo mamy niezbyt wiele możliwości konfrontacji z wymagającymi rywalami. Co będzie później - pokaże losowanie" - powiedział Witkowski.

Jego zespół w drugiej fazie poprzednich eliminacji zremisował na wyjeździe z Austrią 1-1.

Turniej finałowy ME po raz ostatni był rozegrany w formule Final Four. Teraz wystąpi w nim osiem zespołów. Na przełomie listopada i grudnia 2013 po raz pierwszy odbędzie się nie w Szwajcarii, a w Anglii.

W drugiej rundzie eliminacji wystąpią 24 zespoły podzielone na sześć grup. Zwycięzcy turniejów grupowych (między 30 września a 20 października) oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansują do finałów. Stawkę uzupełni, jako gospodarz, reprezentacja Anglii.

Dotychczas trzy razy tytuł mistrzowski wywalczyły siedemnastolatki z Niemiec, a dwukrotnie triumfowały Hiszpanki, a ostatnio Polki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL