Reklama

Reklama

Piłkarska LM kobiet - Unia Racibórz awansowała do fazy pucharowej

Piłkarki nożne Unii Racibórz awansowały do 1/6 finału Ligi Mistrzyń. W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Słowenii zremisowały we wtorek w Lendavie z białoruską Bobrujczanką Bobrujsk 0:0 i zajęły pierwsze miejsce.

W innym wtorkowym spotkaniu słoweński WFC Pomurje Beltinci pokonał albańską ADĘ Velipoje 13-0 (6-0).

"Remis dawał nam awans, ale nerwówka była duża. Wszystko zaczęło się w 23. minucie, kiedy Natalia Chudzik nie wykorzystała rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. W naszą grę wkradła się nerwowość. Po przerwie też stworzyliśmy podbramkowe okazje, ale i rywalki wyprowadzały kontrataki. W efekcie mecz kosztował nas mnóstwo zdrowia i nerwów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło" - powiedział trener polskiego zespołu Remigiusz Trawiński.

Unia w minionym sezonie po raz piąty z rzędu zdobyła mistrzostwo kraju, co dało przepustkę do eliminacji Ligi Mistrzów. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy ośmiu turniejów kwalifikacyjnych i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Reklama

Rok wcześniej raciborzanki bez trudu wygrały turniej eliminacyjny na Słowacji, gdzie pokonały Bobrujczankę 5-0.

W 1/16 finału dwa razy wysoko przegrały z wicemistrzem Niemiec - VfL Wolfsburg 1-5 i 1-6, późniejszym triumfatorem LM. To było czwarte podejście śląskiej drużyny do europejskich rozgrywek. Wcześniej dwa razy odpadła w 1/16, a raz zakończyła udział w kwalifikacjach.

W tym roku chęć występu zgłosiły się 54 zespoły z 46 krajów. 22 drużyny z najwyżej klasyfikowanych państw zaczną rywalizację od fazy pucharowej. Losowanie par 1/16 odbędzie się 5 września.

"Dzięki wygranej w turnieju będziemy w grupie 16 rozstawionych drużyn. Czyli trafimy na rywala, przynajmniej teoretycznie, słabszego" - dodał Trawiński.

Finał zostanie rozegrany 22 maja 2014 w Lizbonie.

Tabela turnieju:

1. Unia          3 7 10-1

2. Pomurje       3 6 17-4

3. Bobrujczanka  3 4 4-4

4. ADA           3 0 1-23

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama