Reklama

Reklama

Piłkarska liga w Korei Południowej ruszy 8 maja

Z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią koronawirusa, 8 maja sezon rozpocznie piłkarska ekstraklasa w Korei Południowej. Pierwotnie pierwsza kolejka miała się odbyć 27 lutego.

Z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią koronawirusa, 8 maja sezon rozpocznie piłkarska ekstraklasa w Korei Południowej. Pierwotnie pierwsza kolejka miała się odbyć 27 lutego.Spotkania będą rozgrywane przy pustych trybunach, ale nie jest wykluczone, że z czasem kibice będą wpuszczani na stadion.

Wprowadzono także inne obostrzenia. Trenerzy oraz personel musi być wyposażony w maski na twarzy. Piłkarzom natomiast nie wolno na boisku rozmawiać ze sobą ani z arbitrem.

Jeśli w którejś drużynie zawodnik lub trener zostanie zakażony koronawirusem, klub zostanie wyłączony z rozgrywek na dwa tygodnie. Taka kwarantanna może także objąć ostatnich rywali takiego zespołu.

Sezon 2020 został skrócony z 38 do 27 kolejek. Jeśli nie uda się rozegrać co najmniej 22 serii spotkań, to mistrz kraju nie zostanie wyłoniony. Tytułu bronią najlepsi w trzech ostatnich latach piłkarze Jeonbuk Hyundai Motors.

W Korei Płd. stwierdzono blisko 11 tys. zakażeń Covid-19 i 240 zgonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL