Reklama

Reklama

Piłkarska kadra kobiet na lutowe mecze towarzyskie

​18 piłkarek - w tym siedem z klubów zagranicznych - powołał trener reprezentacji Polski Wojciech Basiuk na lutowe mecze towarzyskie z Belgią, Anderlechtem Bruksela i Luksemburgiem w ramach przygotowań do tegorocznych spotkań eliminacji MŚ 2015.

Na początku marca kadra pojedzie na turniej Istria Cup do Chorwacji. 5 kwietnia Polki wznowią eliminacje MŚ Kanada 2015 wyjazdowym meczem ze Szkocją.

Reklama

Po pierwszej części kwalifikacji Polki zajmują trzecie miejsce w grupie, za Szkocją i Szwecją. Rywalami są także zespoły Wysp Owczych, Irlandii Północnej oraz Bośni i Hercegowiny.

Eliminacje potrwają do września 2014. Do turnieju finałowego w Kanadzie awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnią "europejską" nominację.

Mecz z Belgią rozegrany zostanie 8 lutego o godz. 14.00 w Oostakker, z Anderlechtem 10 lutego o  20 w Tubize, a z Luksemburgiem 12 lutego o 11 w Koetschette.

Kadra:

bramkarki: Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC), Daria Antończyk (AFC Ajax Amsterdam)

pozostałe zawodniczki:

Weronika Aszkiełowicz, Magdalena Szaj (obie AZS Wrocław), Natalia Chudzik, Natasza Górnicka (obie Górnik Łęczna), Donata Leśnik, Marta Mika (obie Unia Racibórz), Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska, Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska (wszystkie Medyk Konin), Sabina Ratajczak (Zagłębie Lubin), Evelyn Nicinski (Bucknell University Athletics, USA), Jolanta Siwińska (H. Neuendorf, Niemcy), Patrycja Pożerska (MSV Duisburg, Niemcy), Marta Stobba, Agnieszka Winczo (obie BV Cloppenburg, Niemcy).

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Wojciech Basiuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje