Reklama

Reklama

Piłkarscy skandaliści. Diego Maradona, George Best, Zlatan Ibrahimović i inni

Diego Maradona potrafił porwać tłumy swoją grą, ale nawet dziś więcej niż o "Ręce Boga", mówi się o skandalach z udziałem "Boskiego Diego". Gdzie się nie pojawiał, wywoływał zamieszanie. Do końca nie dał o sobie zapomnieć. Takich piłkarzy było więcej. O niektórych było nawet głośniej z powodów ich wybryków, niż boiskowych wyczynów.


Reklama

Na murawie Maradona był perfekcjonistą, ale poza murawą zdarzały mu się potknięcia. Ich główną przyczyną były narkotyki - druga namiętność Argentyńczyka, po piłce nożnej.

Maradona był uzależniony od kokainy. Pierwszy raz zażył ją w 1983 roku, gdy jeszcze grał w Barcelonie. Później było tylko gorzej.

Wyobraźmy sobie skandal, jaki wybuchłby, gdyby dziś kokainę wykryto w organizmie Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego. Z tego powodu wokół Maradony wybuchła ogromna afera w marcu 1991 roku. Został za to zawieszony na 15 miesięcy.

"Boski Diego" nie uczył się jednak na swoich błędach. Mistrz świata z 1986 toku osiem lat później został wykluczony z udziału z mundialu - tym razem wpadł podczas kontroli antydopingowej. W jego organizmie znalazła się efedryna - substancja, która m.in. przyspiesza zbijanie wagi.

Kilka tygodni po aferze z marca 1991 roku popadł w konflikt z prawem. 26 kwietnia został zatrzymany w Buenos Aires w związku z podejrzeniem o posiadanie narkotyków. Zarzuty się potwierdziły. Znaleziono przy nim pół kilograma kokainy wartej kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Tylko cudem nie trafił do więzienia.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz tutaj! Kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: diego maradona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje