Reklama

Reklama

Piłka nożna. Red Bull chce przejąć Broendby. Kibice się sprzeciwiają

Koncern Red Bulla chce przejąć Broendby Kopenhaga. Takiemu rozwiązaniu kategorycznie sprzeciwiają się kibice.

Red Bull posiada cztery kluby, na trzech kontynentach. Są to: Red Bull Salzburg i RB Lipsk oraz New York Red Bulls i Red Bull Brasil. Austriacka firma nie zamierza na tym poprzestać i sonduje możliwość przejęcia duńskiego Broendby.

Kibice nie chcą słyszeć o takim rozwiązaniu. Zdają sobie sprawę, że tam, gdzie Red Bull przejmował kluby piłkarskie, budował je od nowa, zrywając z dotychczasową tradycją. Tak było choćby w Salzburgu, na skutek przejęcia, przestała istnieć Austria Salzburg.

"Red Bull oznacza wszystko, czego nienawidzimy. Jeśli firma zaangażuje się w Broendby, nie będziemy mogli identyfikować się z klubem jako aktywni fani" - napisali kibice w oświadczeniu opublikowanym na łamach "Copenhagen Post".

Reklama

"W Salzburgu i Lipsku możemy zobaczyć, jak Austriacy przekształcili kluby piłkarskie w biznes. Zmienili logo, kolory, nazwy stadionów... wszystko! Nie pozwolimy, aby to samo stało się z naszym klubem" - dodali kibice.

Jeszcze do czwartku piłkarzem Broendby był Kamil Wilczek. Polski napastnik przeniósł się jednak do tureckiego Goeztepe.

Jego były zespół to 10-krotny mistrz Danii. W obecnym sezonie praktycznie nie ma już szans na tytuł. Zajmuje czwarte miejsce i ma 32 punkty. Do prowadzącego Midtjylland traci 18 "oczek".

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę duńskiej Superligi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy