Piłka nożna. Motor Lublin w drugiej lidze

Lubelski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek III ligi, gr. IV w bieżącym sezonie. W związku z tą uchwałą podjęto decyzję o przyznaniu awansu do II ligi Motorowi Lublin.

W chwili zakończenia rozgrywek lublinianie zajmowali drugie miejsce w tabeli za Hutnikiem Kraków.

W związku z niedokończeniem sezonu pominięto jednak kryterium dotyczące meczów bezpośrednich i w tabeli opublikowanej przez LZPN to jednak Motor Lublin wyprzedził Hutnika Kraków i zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Jednocześnie zdecydowano, że żaden zespół nie spada z ligi w tym sezonie.

Przed wybuchem pandemii koronawirusa i przerwaniem rozgrywek wszystkie drużyny rozegrały po 19 meczów.

Zespoły Hutnika i Motoru zgromadziły po 36 punktów, wygrywając po dziesięć spotkań, sześć remisując, a trzy przegrywając. W bezpośrednim meczu, do którego doszło 26 października, nowohucianie wygrali skromnie 1-0 po golu Patryka Kołodzieja w 86. minucie.