Reklama

Reklama

Piłka nożna. Chuligani zdarli koszulki z piłkarzy VSC Debreczyn

Do dantejskich scen doszło po sobotnim spotkaniu węgierskiej ekstraklasy VSC Debreczyn - Paksi SE. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, co dla gospodarzy oznaczało spadek do drugiej ligi. To rozwścieczyło kibiców, którzy wtargnęli na murawę, siłą zrywając koszulki z piłkarzy.

Było to bezpośrednie starcie dwóch drużyn walczących o utrzymanie. Układ był prosty - Debreczyn potrzebował zwycięstwa, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Gospodarze szybko, bo już po 17 minutach stracili bramkę. Na kwadrans przed końcem zdołali wprawdzie wyrównać, lecz to było wszystko, na co stać było tego dnia podopiecznych Elemera Kondasa.

Po końcowym gwizdku sędziego załamani spadkiem piłkarze padli na murawę. Gdyby wiedzieli, co ich czeka, zapewne jak najszybciej udaliby się do szatni. Kibice byli bowiem wściekli i mieli prawo czuć ogromny żal. Nic nie usprawiedliwia jednak czynów, których się dopuścili.

Reklama

Chuligani błyskawicznie wtargnęli na murawę, domagając się koszulek od zawodników. Oczywiście nie wszyscy chcieli je oddać, lecz zostali do tego przymuszeni siłą.

Na płycie boiska panował totalny chaos. Kibice rozbiegli się w różne strony, spychając piłkarzy w stronę szatni.

Na szczęście sytuację dość szybko opanowali funkcjonariusze policji, którzy sprawili, że intruzi wrócili na trybuny.

W takich oto smutnych okolicznościach Debreczyn, który ma na koncie siedem tytułów mistrzowskich, pożegnał się z węgierską ekstraklasą.

TB

Liga węgierska - wyniki, tabela, strzelcy

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.

Sprawdź szczegóły >>>

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy