Reklama

Reklama

Piłka nożna. Adam Buksa o obostrzeniach w MLS: Trenujemy indywidualnie

Adam Buksa przebywa cały czas w Stanach Zjednoczonych. Czeka na wznowienie sezonu w MLS. Na razie może tylko trenować indywidualnie.

Sezon w Stanach Zjednoczonych zaczął się 29 lutego. Rozegrano dwie kolejki, po czym, z powodu pandemii koronawirusa, zawieszono rozgrywki.

Adam Buksa od początku roku jest piłkarzem New England Revolution. Wystąpił w obu meczach, które się odbyły. W drugim spotkaniu, przeciwko Chicago Fire, zdobył bramkę na wagę remisu.

W Stanach do tej pory potwierdzono ponad 1,7 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 104 tysiące osób. O odmrożeniu sportu na razie nie ma więc mowy.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozgrywki zostaną wznowione. Na razie prowadzone są rozmowy.

- Jesteśmy na etapie negocjacji pomiędzy związkiem piłkarzy, a ligą, jak ten powrót miałby wyglądać. Dużo informacji wyciekło do mediów, z czego liga nie była zadowolona, dlatego nie chcę wgłębiać się w szczegóły. Myślę, że jesteśmy bliżej niż dalej - powiedział Buksa w programie "Superpiątek" na antenie Canal+Sport.

Piłkarz zdradził też, że na razie Stany są daleko w tyle za Europą, jeśli chodzi o odmrażanie sportu. Za Oceanem zawodnicy cały czas mogą trenować tylko indywidualnie.

- Trenujemy indywidualnie w naszych ośrodkach treningowych. Nie mamy możliwości trenować w grupach, ale podobno od następnego tygodnia ma się to zmienić - przyznał Buksa.

MP

Dowiedz się więcej na temat: Adam Buksa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje