Reklama

Reklama

Pierwszy trening brazylijskich piłkarzy we Wrocławiu

Reprezentacja Brazylii, która 16 października we Wrocławiu rozegra towarzyski mecz z Japonią, we wtorek przeprowadziła pierwszy trening na stadionie Śląska przy ul. Oporowskiej. Wśród 20 piłkarzy był m.in. Kaka, który wraca do kadry po dwuletniej przerwie.

W rozmowie z dziennikarzami zawodnik Realu Madryt przyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że po długiej przerwie otrzymał ponownie szansę na grę w drużynie narodowej.

- W tej chwili skupiam się tylko na najbliższych dwóch meczach reprezentacji. Mamy bardzo dobry skład, tak mocnej drużyny nie było w Brazylii od kilkudziesięciu lat - ocenił.

Pytany, co wie na temat Polski przyznał, że zna kraj jedynie z opowieści byłego kolegi z Realu Jerzego Dudka, a w ostatnim czasie koncentrował się na mistrzostwach Europy.

Reklama

- Dudek to jedyny polski piłkarz, którego znam. Nadam utrzymujemy kontakt i jesteśmy przyjaciółmi - dodał.

Wtorkowe zajęcia były zamknięte dla publiczności, ale niewykluczone, że na jeden z kolejnych treningów kibice zostaną jednak wpuszczeni.

A następny zaplanowano na środę rano. Po nim ekipa "Canarinhos" wyleci do szwedzkiego Malmoe, gdzie w czwartek zmierzy się w towarzyskim meczu z Irakiem. Do Wrocławia wróci w sobotę i wtedy też odbędzie się kolejny trening. Na poniedziałek zaplanowana została oficjalna konferencja prasowa przed spotkaniem z Japonią i trening na Stadionie Miejskim, który będzie jego areną.

- Oba mecze są dla nas jednym z etapów przygotowań do mundialu, który za dwa lata odbędzie się w Brazylii. Wiemy, że po naszych ostatnich występach kibice nie są zadowoleni, dlatego zrobimy wszystko, by wygrywać kolejne spotkania i odzyskać ich szacunek - podkreślił pomocnik Chelsea Londyn Oscar.

W trakcie pobytu we Wrocławiu Brazylijczycy mają m.in. udać się na spacer po Rynku oraz odwiedzić jedną ze szkół, której największy procent uczniów zdecydował się pójść na mecz.

Reprezentacja Japonii do Polski przyleci w sobotę po południu. W niedzielę drużyna będzie ćwiczyć na stadionie wrocławskiego AWF, a w poniedziałek przeprowadzi oficjalny trening na Stadionie Miejskim.

Na mecz, który rozpocznie się 16 października o godz. 14.10, sprzedano już ok. 20 tys. biletów. Spotkanie będzie transmitowane do ponad 120 krajów świata. Koszt organizacji imprezy to około milion euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL