Reklama

Reklama

Pięć lat bez awansów i spadków w najwyższych ligach piłkarskich w Meksyku

Właściciele meksykańskich klubów piłkarskich zadecydowali, że przez pięć lat nie będzie awansów i spadków między dwiema najwyższymi ligami. Powodem są przede wszystkim problemy finansowe drugoligowców, zaś ich źródłem pandemia koronawirusa.

Po raz pierwszy od niemal miesiąca publicznie wystąpił prezes Ligi MX Enrique Bonilla, który 20 marca ogłosił jest zakażony koronawirusem. Powiedział w piątek, że sezon w drugiej lidze może zostać przedwcześnie zakończony. Rywalizacja w obu najwyższych klasach została były wstrzymana w połowie marca.

"Kryzys finansowy sprawił, że kilka klubów jest zagrożonych bankructwem. Grozi im zniknięcie z piłkarskiej mapy Meksyku" - przyznał Bonilla.

Właściciele 18 klubów ekstraklasy głosowali zdalnie, a miało to miejsce kilka dni po tym, jak drugoligowcy zgodzili się na "zamknięcie" ligi. Awansów i spadków między 1. i 2. ligą nie będzie po raz pierwszy od sezonu 1951/52.

Reklama

Każdy drugoligowiec ma otrzymać rocznie 845 tysięcy dolarów przez pięć sezonów.

giel/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama