Reklama

Reklama

Pele nie trafił do szpitala? "Fake news"

Dziś po południu świat obiegła informacja o tym, że słynny Pele trafił do szpitala. Jego rzecznik prasowy zdementował te doniesienia. - Pele jest w domu razem ze swoją rodziną. Odpoczywa i przechodzi rehabilitację - poinformował Jose Fornos Rodrigues.

Informacje o przewiezieniu trzykrotnego mistrza świata do szpitala w Sao Paulo przekazała w piątek organizacja Football Writers Association (FWA).

Spekulacje o stanie zdrowie 77-letniego Brazylijczyka pojawiły się po tym, jak ten, mimo wcześniejszych ustaleń, nie przybył na organizowane przez stowarzyszenie spotkanie do Londynu.

Rodrigues określił te doniesienia mianem "fake news".

- Pele nie wyleciał do Londynu, gdyż nie chciał przechodzić tak długiej i stresującej podróży, przez te wszystkie niezliczone samoloty i lotniska. To wszystko - powiedział rzecznik w rozmowie z agencją Reutera, informując że były piłkarz przebywa obecnie w swoim domu w Guaruja na południu kraju.

Reklama

W ostatnich latach jedyny piłkarz w historii, który wywalczył trzy złote medale MŚ, pojawiał się w szpitalach ze względu na problemy z nerką i prostatą, a ponadto przeszedł operację biodra. Ostatnio publicznie pokazał się na grudniowym losowaniu grup mundialu w Rosji, wówczas poruszał się na wózku inwalidzkim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje