Reklama

Reklama

Paweł Dawidowicz bliżej pierwszej drużyny Benfiki

​Paweł Dawidowicz coraz lepiej radzi sobie na treningach Benfiki Lizbona. Trener Rui Vitoria może włączyć Polaka do pierwszej drużyny na najbliższy sezon - informują portugalskie media.

Liga portugalska. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Dawidowicz trafił do Benfiki w lecie 2014 roku z Lechii Gdańsk, ale do tej pory nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole. Grał tylko w drugoligowych rezerwach, w której uzbierał już 66 meczów.

Polak dobrze prezentuje się jednak na przedsezonowych treningach i portugalskie media nie wykluczają, że zostanie włączony do kadry pierwszej drużyny na najbliższe rozgrywki.

Reklama

- Benfica kupiła Dawidowicza za 2 mln euro, a już otrzymuje za niego oferty nawet na 4 mln euro. Polak dobrze wygląda na treningach i wykorzystał nieobecność Ljubomira Fejsy i Andreasa Samarisa - czytamy w gazecie "Record".

- Dawidowicz zbliżył się znacznie do miejsca w pierwszym zespole w przyszłym sezonie. Trener Rui Vitoria docenia postępy Polaka i niewykluczone, że ten dostanie szansę, by się pokazać - podkreślają portugalscy dziennikarze.

21-letni zawodnik może występować jako defensywny pomocnik lub środkowy obrońca. Był powołany do szerokiej kadry na Euro 2016, ale selekcjoner Adam Nawałka nie zabrał go na turniej do Francji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL