Reklama

Reklama

Paragwaj może współorganizować mistrzostwa świata w 2030 roku

Od wielu miesięcy, Argentyna i Urugwaj informują, że chcą się wspólnie starać o organizację mistrzostw świata w 2030 roku. Możliwe, że do grona współorganizatorów dołączy także Paragwaj.

Pierwsze wzmianki o możliwej kandydaturze Urugwaju i Argentyny pojawiły się już ponad dekadę temu. W ubiegłym roku prezydenci obu krajów i prezesi federacji potwierdzili chęć organizacji mundialu 2030. Byłoby to szczególne wydarzenie również z uwagi na historię - to właśnie w Urugwaju sto lat wcześniej odbyły się premierowe mistrzostwa świata; w finale gospodarze wygrali z Argentyną 4:2.

Jak informują lokalne media, w Urugwaju i Argentynie pracują nad wspólną kandydaturą, ale w oficjalnym wniosku może znaleźć się też inny kraj. Zainteresowanie wyraża bowiem Paragwaj.

Reklama

Prezydent Paragwaju Horacio Cartes już kilka tygodni temu podał, że razem ofertę organizacji MŚ 2030 złożą nie dwa, a trzy państwa z Ameryki Południowej. Poza tym federacja Conmebol opublikowała film, który wskazuje na walory Paragwaju we wspólnej kandydaturze.

Dotychczas Urugwaj i Argentyna po razie organizowały MŚ, odpowiednio, w 1930 i 1978 roku, Paragwaj zaś nigdy.

W 2018 roku mistrzostwa świata odbędą się w Rosji, a w 2022 w Katarze. Chęć goszczenia mundialu 2026 zgłosiły wspólnie USA, Kanada i Meksyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje