Reklama

Reklama

Papież przyjął na audiencji prezydenta FIFA

Papież Franciszek przyjął w piątek na prywatnej audiencji prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Seppa Blattera. Zwierzchnik Kościoła katolickiego jest znany z sympatii do futbolu, kibicuje drużynie San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires.

Podczas audiencji Blatter wręczył papieżowi specjalny numer magazynu "FIFA weekly" po łacinie, w którym zamieszczono m.in. artykuł o drużynie San Lorenzo.

"Spotkanie z Ojcem Świętym jest niesamowitym przeżyciem" - przyznał Szwajcar. Jak dodał, była okazja do rozmowy o tym, że religia i futbol mają pewne podobieństwa. "Chodzi o wspólne wartości. Piłka nożna, tak jak wiara w Boga, pomaga budować mosty, przynosi radość i nadzieję, a przede wszystkim jednoczy ludzi na całym świecie".

W połowie sierpnia papież przyjął na audiencji piłkarzy i sztaby drużyn narodowych Argentyny i Włoch, które następnego dnia rozegrały w Rzymie mecz towarzyski. W Watykanie pojawiło się wówczas około 200 sportowców, trenerów i działaczy, w tym czterokrotnie wybierany najlepszym graczem roku na świecie Lionel Messi.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL