Reklama

Reklama

Papież Franciszek ma przyjąć na audiencji piłkarzy San Lorenzo

Papież Franciszek ma przyjąć na środowej audiencji, pierwszej po powrocie z Korei Płd., piłkarzy swojego ulubionego zespołu San Lorenzo. Po raz pierwszy w historii triumfowali oni w Copa Libertadores, najważniejszych rozgrywkach klubowych Ameryki Płd.

Argentyński klub był w dwumeczu lepszy od paragwajskiego Nacional Asuncion. Urodzony w Buenos Aires papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) od dziecka jest zagorzałym kibicem San Lorenzo de Almagro. Na mecze zespołu chodziła jego mama, a ojciec grał w tym klubie w koszykówkę.

"To nie był cud" - odparł papież Franciszek, pytany przez dziennikarzy o wynik rywalizacji w Copa Libertadores, dodając z przymrużeniem oka: "dobre wiadomości są tak długo, jak Brazylia jest druga".

W czterech ostatnich edycjach Copa Libertadores zwyciężały drużyny właśnie z Brazylii.

Reklama

To kolejny sukces piłkarzy San Lorenzo, którzy w grudniu zdobyli mistrzostw Argentyny. Kiedy w marcu 2013 roku kardynał Bergolio został wybrany papieżem, kierownictwo klubu zarejestrowało go jako swojego kibica ("socio"), a podczas kwietniowej audiencji wręczyło głowie Kościoła klubową koszulkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje