PAOK Saloniki - Volos 3-1 w meczu 16. kolejki ligi greckiej. Asysta Karola Świderskiego

Karol Świderski ponownie przyczynił się do wygranej swojej drużyny! PAOK Saloniki pokonał Volos 3-1, a polski napastnik zanotował asystę przy jednym z goli.

Karol Swiderski bardzo dobrze rozpoczął nowy rok. Polski napastnik w poprzednim spotkaniu przeciwko Atromitosowi Ateny popisał się golem, a dziś zaliczył asystę w pewnie wygranym przez PAOK starciu z niżej notowanym Volos.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęli w 11. minucie goście, a do siatki trafił Giannis Kiakos. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko po golu z rzutu karnego Stefana Schwaba.

PAOK wyszedł na prowadzenie dopiero w 66. minucie starcia. Świderski świetnie zagrał piłkę w okolice bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a formalności uderzeniem głową dopełnił Sverrir Ingason. Zawodnicy Pabla Garcii podwyższyli wynik spotkania tuż przed jego zakończeniem, a gola strzelił Michael Krmencik.

Ekipa z Salonik kolejne spotkanie rozegra już w środę (13.01), a ich rywalem będzie Olympiakos Pireus.

Franco Ferrari
 66′ Sverrir Ingi Ingason
Gerasimos Mitoglou
José Ángel Crespo Rincón
Salvador Sánchez
46′ Adrian Nilsen Pereira
Fausto Grillo86′
46′ Anderson Esiti
Giannis Kiakos  11′ 45′ 68′
43′ Andrija Żivković
Renato João Saleiro Santos
78′ Christos Tzolis
Julián Bartolo
 29′ (k.) Stefan Schwab
Daan Rienstra
85′ Amr Medhat Warda
Juan José Perea Mendoza58′ 64′
68′ Karol Świderski
Anastasios Douvikas72′
Živko Żyvković
Thanasis Garavelis
Fernando Lopes dos Santos Varela
Pavlos Logaras
46′ 79′ Omar El Kaddouri
Antonis Ntentakis86′
Lazaros Lamprou
Giorgos Kanellakis
78′ Thomas Murg
Nicolás Martínez68′
Nika Ninua
Sotiris Ninis64′
85′ Douglas Augusto Soares Gomes
Georgios Ballas
46′ 48′ Adelino Andre Vieirinha

68′  90′ Michael Krmenčík