P. UEFA: Awans Austrii

Zespół Sebastiana Mili, Radosława Gilewicza i Krzysztofa Ratajczyka Austria Wiedeń awansował do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu UEFA. Podopieczni Larsa Sondergaarda zremisowali z Realem Saragossa 2:2 (2:0). W pierwszym meczu, w stolicy Austrii, był remis 1:1.

Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się znakomicie dla Austrii. Już w 5. minucie Sasa Papac zdobył prowadzenie dla wiedeńczyków. Sześć minut później było 2:0, a do siatki Realu trafił Tosin Dosunmu. Od 30. minuty goście grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Austrii Joey Didulica.

Kontaktowy gol dla Hiszpanów padł w 58. minucie. Na listę strzelców wpisał się David Villa. Do remisu doprowadził Luciano Galletti, ale to wszystko na co było stać Real w czwartkowy wieczór.

Mila i Gilewicz poczynania kolegów obserwowali z ławki rezerwowych.

Do ćwierćfinału awansował także zespół CSKA Moskwa, który w rewanżu pokonał Partizana Belgrad 2:0 (0:0). W pierwszym spotkaniu był remis 1:1.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek w Nyonie.

Wyniki 1/8 finału:

Real Saragossa - Austria Wiedeń 2:2 (0:2)

Bramki: dla Realu - David Villa (58), Luciano Galletti (62); dla Austrii - Sasa Papac (5), Tosin Dosunmu (12).

Czerwona kartka: Joey Didulica (31, bramkarz Austrii)

Sędziował: Alain Hamer (Luksemburg). Widzów: 24 000.

W pierwszym meczu 1:1. Awans - Austria Wiedeń.

CSKA Moskwa - Partizan Belgrad 2:0 (0:0)

Bramki: Daniel Carvalho (69), Vagner Love (85-karny). Czerwone kartki: Nenad Djordjevic (83, Partizan), Ivan Tomic (85, Partizan).

Sędziował: Gianluca Paparesta (Włochy). Widzów: 23 000.

Pierwszy mecz - 1:1. Awans - CSKA Moskwa.

AJ Auxerre - OSC Lille 0:0

Czerwona kartka: Milivoje Vitakic (76, Lille)

Widzów: Mike Riley (Anglia). Widzów: 14 500.

Pierwszy mecz - 1:0. Awans - AJ Auxerre.

Sporting Lizbona - FC Middlesbrough 1:0 (0:0)

Bramka: Pedro Barbosa (90)

Sędziował: Eric Poulat (Francja). Widzów: 21 217.

Pierwszy mecz - 3:2. Awans - Sporting Lizbona.

AC Parma - FC Sevilla 1:0 (0:0)

Bramka: Giuseppe Cardone (19)

Sędziował: Claus Bo Larsen (Dania).

Pierwszy mecz - 0:0. Awans - AC Parma

Zobacz wyniki pozostałych spotkań 1/8 finału Pucharu UEFA

Dowiedz się więcej na temat: remis | saragossa | CSKA | Moskwa | Austria wiedeń | Wiedeń | Austria | mecz | UEFA | awans