Reklama

Reklama

Ostatni moment, by zapisać się do Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Do końca marca trwają zapisy do XIII edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", największych piłkarskich rozgrywek dla dziesięciolatków w Europie. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark.

Zapisy do Turnieju zaczęły się 11 lutego 2013 roku. Drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, mogą zgłaszać trenerzy, nauczyciele i opiekunowie zespołów ze szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Reklama

Główną ideą turnieju, w którym tylko w 2012 roku uczestniczyło ponad 140 000 dzieci z całej Polski, jest wyłanianie największych piłkarskich talentów oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Warte podkreślenia jest również to, że zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju wyjadą na słynny stadion Wembley, by dopingować reprezentację Polski w meczu eliminacji mistrzostw świata 2014 z Anglią.

Jak wziąć udział?

Zapisy do Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" potrwają jeszcze dwa tygodnie - do 31 marca. Trenerzy, nauczyciele i opiekunowie mogą zgłaszać do rozgrywek dowolną liczbę drużyn w kategoriach chłopców i dziewcząt. Za udział w rozgrywkach każdej z nich, trenerzy otrzymają nagrodę w postaci koszulki piłkarskiej firmy Jako. Każdy zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje na temat Turnieju, dostępne są na stronie: www.zpodworkanastadion.pl.

Atrakcje

Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", oprócz wspaniałych piłkarskich zmagań oraz niepowtarzalnych emocji, to również wielkie atrakcje i nagrody dla dzieci, a także trenerów. Już za sam udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych, trenerzy otrzymają koszulki piłkarskie, a dzieci pamiątkowe dyplomy. Podczas finałów wojewódzkich na wszystkie dzieci czekać będą medale, upominki i dyplomy. W czasie Wielkiego Finału, który jest wyjątkowym piłkarskim świętem, dzieci otrzymają zestawy strojów piłkarskich, a także wiele innych atrakcyjnych nagród. Najlepsza drużyna w kategorii chłopców oraz najlepszy zespół dziewcząt, wzniosą w górę Puchar Tymbarku i wyjadą do Londynu na mecz Anglia - Polska na stadionie Wembley.

Harmonogram rozgrywek

Zanim najlepsze drużyny zobaczą w akcji reprezentację Polski w starciu z Anglikami, najpierw będą musiały przejść przez trudne eliminacje, rozpoczynające się od rozgrywek gminnych i powiatowych. Kolejnym etapem będą finały wojewódzkie, gdzie na każdym z 16 finałów, o awans do Wielkiego Finału powalczy kilkaset młodych piłkarzy i piłkarek. Po raz pierwszy w historii Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w rozgrywkach finałowych wezmą udział reprezentacje wszystkich 16 województw. Najlepsi z najlepszych, drużyna chłopców i drużyna dziewcząt, powalczą o Puchar Tymbarku, tytuł Mistrzów U-10 oraz wspomniany wyjazd na mecz Anglia - Polska na stadionie Wembley.

Dowiedz się więcej na temat: turniej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama