Reklama

Reklama

Organizatorzy Mistrzostw Narodów Afryki oskarżeni o czary. Chodzi o nietoperza

Ekipa Zimbabwe, która w meczu otwarcia rozpoczętych właśnie Mistrzostw Narodów Afryki spotkała się z Kamerunem, oskarżyła gospodarzy o wpływanie na wynik meczu za pomocą... czarnej magii i zwłok nietoperza. Oskarżenia wysunął chorwacki trener Zimbabwe.

Chorwat Zdravko Logaruszić pracuje w Afryce od 12 lat, odkąd objął ghański zespół King Faisal Babes. Nie tak dawno był selekcjonerem reprezentacji Sudanu, a od zeszłego roku prowadzi Zimbabwe. Jego drużyna w pierwszym meczu Mistrzostw Narodów Afryki spotkała się z gospodarzami, Kamerunem.

Jeszcze przed meczem chorwacki trener opublikował w mediach społecznościowych wpis, na którym pokazuje leżącego na murawie stadionu w Jaunde nietoperza. Jednocześnie Zdravko Logaruszić rzucił na Kameruńczyków oskarżenie o stosowanie czarnej magii. Jego zdaniem, umieszczenie zwłok nietoperza na stadionie czy tez zakopanie go pod nim może oznaczać właśnie takie praktyki. - Złożenie nietoperza w ofierze ma przebłagać duchy i ułatwić Kamerunowi uzyskanie korzystnego wyniku - twierdzi Chorwat.

Reklama

Oskarżenia o czary zdarzają się podczas meczów rozgrywanych w Afryce. Podczas meczu ligi rwandyjskiej między Mukura Victory i Rayonda Sports jeden z zawodników dostał nawet żółta kartkę za odprawienie magicznego rytuału. W 2002 roku podczas meczu z reprezentacją Mali dwóch trenerów Kamerunu, Winfried Schafer i Thomas N'kono mieli poważne problemy po oskarżeniach o rzucenie uroku na murawę. Zatrzymano ich nawet na jakiś czas.

Zimbabwe przegrało ten pierwszy mecz z Kamerunem 0-1, co może utwierdzić trenera Zdravko Logaruszicia, że jednak miał rację.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy