Reklama

Reklama

Organizator turnieju: Trzeba mieć trochę wyobraźni

Organizatorem turnieju był dr Stanisław Chemicz, który już od 17 lat zabiega o jak najlepszą organizację Turnieju im. Grabka. - Skandal to za mocno powiedziane - powiedział INTERIA.PL Chemicz.

- Jeżeli chodzi po porządek, to złożyliśmy 3 stycznia pismo do Komendy Małopolskej Policji i poinformowaliśmy o naszym turnieju. Kiedy zdarzył się incydent, zadzwoniłem na stanowisko dowodzenia i przyszli policjanci. Później się nic nie działo - dodał.

A co działo się wcześniej? Zdaniem Chemicza najbardziej zawinili opiekunowie drużyny Lecha Poznań, z kierownikiem drużyny na czele.

- Demonstracyjnie nosili koszulki Cracovii, dzieciom również dali szaliki "Pasów" i ktoś im ściągnął jeden szalik. Wiadomo przecież jakie są stosunki między kibicami Wisły i Cracovii. Później już na meczu Lecha z Wisłą, normalnie jak to na boisku ktoś kogoś popchnął w sportowej walce, a ich kierownik drużyny namawiał dzieci, aby zeszły z boiska, bo grozi im niebezpieczeństwo.

Reklama

- Ja od 17 lat organizuję ten turniej. Pierwszy raz zdarzył się taki incydent. W zeszłym roku była Legia Warszawa i nie obnosili się z barwami Legii i nic złego się nie działo. W tym roku była również Stal Mielec (również sympatuzująca z "Pasami") i nie obnosili się z koszulkami Cracovii.

Czy zatem nawet na turniejach dla dzieci, powinny pojawić się kordony policyjne i ochroniarze? Z tego wynika, że tak, skoro dochodzi do takich incydentów.

- Dla mnie to jest szokujące. Z drugiej strony przecież nie można wszystkiego upilnować. Ja nie zabronię nikomu wejścia na turniej. Trzeba mieć również trochę wyobraźni żeby unikać zapalnych terenów. Chyba, że robi się to świadomie w celu prowokacji.

Mimo przykrych incydentów, drużyna Lecha zostanie zaproszona na przyszłoroczny turniej, choć jak mówi organizator, ponownie nie są zapraszane drużyny, które źle się zachowywały.

- Lecha Poznań zaproszę, ale z trenerami i opiekunami, którzy potrafią się zachować na odpowiednim poziomie, a nie jak kierownik Lecha, który nie był w takim stanie jak potrzeba...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje