Reklama

Reklama

Olkowicz: UEFA ma pełną wiedzą o przygotowaniach

UEFA ma pełną wiedzę o stanie przygotowań polskich miast do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku i nigdy nie miała zastrzeżeń na temat przekazywanych wiadomości - poinformował w czwartek we Wrocławiu dyrektor turnieju Adam Olkowicz.

"Europejska centrala korzysta z dwóch kanałów informacyjnych. Pierwszym jest kanał miasta-Polska-UEFA, a drugim raporty i sprawozdania sporządzane przez ekspertów z konkretnych dziedzin. Pogląd UEFA na sprawę przygotowań jest pełny i wielowymiarowy" - zapewnił Olkowicz.

Prezes PZPN Grzegorz Lato dodał, że na obecnym etapie przygotowań są obszary, które wymagają poprawy i "pewnie niektóre terminy będą trochę opóźnione", ale jest przekonany, że "my ze swoich zobowiązań się wywiążemy".

Reklama

Działacze odnieśli się w ten sposób do czwartkowej publikacji "Rzeczpospolitej", która podała informacje na temat tajnego raportu UEFA, w którym oceniany jest stan przygotowań do Euro-2012. Pojawiły się tam informacje jakoby władze Wrocławia nie informowały na czas UEFA, PZPN i spółki PL.2012 o opóźnieniach m.in. na budowie stadionu.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił, że przedstawiciele miasta za pośrednictwem PZPN są w bardzo dobrym kontakcie z władzami europejskiej federacji, a o problemach przy budowie stadionu informował UEFA jeszcze przed zerwaniem umowy z Mostostalem Warszawa S.A.

"Raport na temat stanu przygotowań jest wewnętrznym dokumentem i to zły obyczaj, że taki materiał jeszcze przed przedyskutowaniem go w gronie PZPN, UEFA i miast jest poddawany obróbce medialnej poprzez strasznie nieelegancki wyciek. Mam pretensje do autorów tego wycieku" - zaznaczył prezydent.

Dutkiewicz zapewnił, że stadion zostanie wybudowany na czas i będzie miał odpowiedni standard.

Przedstawiciele związku i spółki Euro 2012 Polska przebywali we Wrocławiu w związku ze spotkaniem z delegacjami miast - gospodarzy turnieju finałowego ME, którzy omawiali m.in. aktualne postępy w przygotowaniach.

Olkowicz przyznał, że niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że niektóre inwestycje musiały być wyhamowane. "W żadnym z polskich miast nie ma jednak takich zagrożeń, które nakazałyby uruchomić działania alarmowe" - podkreślił dyrektor.

Było to pierwsze spotkanie rady miast-gospodarzy. Kolejne zorganizowane zostanie w maju w Poznaniu.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Wrocław | PZPN | Adam Olkowicz | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje