Reklama

Reklama

Olisadebe nie zagra z Węgrami

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski i Panathinaikosu Ateny Emmanuel Olisadebe w najbliższych dniach przejdzie zabieg artroskopii kolana i będzie pauzował co najmniej miesiąc - poinformował grecki klub.

Olisadebe, który na uraz kolana narzeka już od dłuższego czasu, nie będzie mógł zagrać w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy z Węgrami, który 11 października odbędzie się w Budapeszcie.

Wiadomość potwierdził rzecznik prasowy PZPN Michał Kocięba. - Wiemy, że Olisadebe będzie operowany. O tym jak długo potrwa przerwa zadecydują lekarze po zabiegu - powiedział Kocięba.

Gracz "Koniczynek" po raz ostatni w drużynie narodowej wystąpił 2 kwietnia w meczu z San Marino. Później z powodu kłopotów zdrowotnych był nieobecny w spotkaniach z Belgią, Kazachstanem, Szwecją, Estonią, Łotwą i ponownie ze Szwecją.

Reklama

Olisadebe był leczony nie tylko w klubie, lecz przyjeżdżał także do Polski. Konsultował się m.in. z obecnym lekarzem kadry Jerzym Grzywoczem oraz Stanisławem Machowskim, który wielokrotnie stawiał go na nogi, gdy trenerem reprezentacji był Jerzy Engel.

W ostatnią środę Olisadebe zagrał pół godziny w meczu Ligi Mistrzów z Panathinaikosem Ateny, jednak na piątkowym treningu ponownie poczuł ból w kolanie.

Po konsultacjach z lekarzami podjęto decyzję, że najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg i w najbliższych dniach Olisadebe podda się artroskopii kolana. Będzie pauzował co najmniej miesiąc, choć niektóre źródła podają, że przerwa potrwa nawet około dwóch miesięcy. Wtedy mało prawdopodobny byłby udział czarnoskórego napastnika w ewentualnych meczach barażowych polskiej reprezentacji o udział w finałach ME.

- Trudno powiedzieć, kiedy po takim zabiegu piłkarz wróci na boisko - powiedział radiu RMF lekarz polskiej reprezentacji, Jerzy Grzywocz. - Artroskopia jest badaniem diagnostycznym, która pozwala na ocenę stanu stawu. Dopiero wtedy wykonuje się tzw. artroskopię operacyjną. Inne postępowanie jest, gdy uszkodzona jest łąkotka, inne - gdy wiązadło krzyżowe, a inne - gdy występują zmiany na chrząstce. Dopiero czas da odpowiedź na pytanie, kiedy Olisadebe wróci na boisko.

Posłuchaj wypowiedzi lekarza polskiej reprezentacji, Jerzego Grzywocza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje