Reklama

Reklama

Ołeh Husiew dusił się językiem. Życie uratował mu piłkarz Dnipro

Reprezentant Ukrainy i piłkarz Dynama Kijów Ołeh Husiew stracił przytomność i dusił się swoim językiem po zderzeniu z bramkarzem w meczu z Dnipro Dniepropietrowsk. Kto wie, czy nie doszłoby do tragedii, gdyby nie pomoc piłkarza rywali - Dżaby Kankawy.

"Mogę powiedzieć jedno: piłkarz Dnipro uratował życie Ołeha. Gdy pomoc przyszła później, nie wiem, jak by się skończyło" - powiedział Borys Raducki, prezes kliniki medycznej "Borys", którego cytuje oficjalny serwis Dynama.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce w 22. minucie meczu. Husiew został staranowany przez interweniującego bramkarza Dnipro. Piłkarz Dynama otrzymał bardzo mocny cios kolanem w głowę.

Padł na murawę i stracił przytomność. Błyskawicznie podbiegł do niego Dżaba Kankawa i widząc, że Husiew dusi się własnym językiem, wyciągnął Ukraińcowi język z gardła, udrażniając tym samym drogi oddechowe.

Reklama

Z pomocą pospieszyli także inni piłkarze. Szybko przewrócili Husiewa na bok. Piłkarz Dynama zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Boisko opuścił na noszach i trafił do szpitala. Ma wstrząśnienie mózgu i złamaną szczękę. Stracił także ząb.

Spotkanie wygrali piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk 2-0.

Ukraińska ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje