Reklama

Reklama

Olbrzymie problemy NK Zadar, pierwszego klubu Modricia. Będzie grał jako nowy podmiot

NK Zadar, w którym piłkarską karierę zaczął Luka Modrić, ma olbrzymie problemy organizacyjno-finansowe. Według chorwackich mediów, w nowym sezonie miejscowy futbol będzie reprezentowany przez nowy podmiot - HNK Zadar. Grupy młodzieżowe i ich trenerzy już są w jego szeregach.

Ostatni raz w ekstraklasie Nogometni Klub (Klub Piłkarski) Zadar rywalizował w rozgrywkach 2014/15, w którym zajął ostatnie miejsce. W obecnym sezonie występował na trzecim poziomie ligowym i w momencie przerwania rozgrywek - po 18 z 30 kolejek - plasował się na szóstej pozycji.

NK Zadar uczestniczył w procesie licencyjnym, umożliwiającym grę w drugiej lidze w edycji 2020/21, ale - jak podkreślają media - był skazany na niepowodzenie. Klub nie został jeszcze bankrutem tylko dlatego, że w czasie pandemii koronawirusa odroczone są wszelkie postępowania upadłościowe w Chorwacji. Inna sprawa, że NK nie ma szans na przetrwanie, bowiem zespoły dziecięce i młodzieżowe już trafiły do nowego podmiotu - HNK Zadar. Pod tym szyldem mają też występować seniorzy, ale nie wiadomo, czy w trzeciej lidze czy niższej, regionalnej.

Reklama

W przeszłości w NK Zadar grali m.in. Modrić, Danijel Subaszić, Dominik Livaković, Sime Vrsaljko i inni.

giel/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama