Reklama

Reklama

​Oficjalnie. Yohan Cabaye zawiesił buty na kołku

Yohan Cabaye poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. 48-krotny reprezentant Francji odnosił wielkie sukcesy w swoim kraju, ale był również bardzo ceniony za grę w Premier League. Zawiesił buty na kołku w wieku 35 lat.

Yohan Cabaye kończy karierę z podniesioną głową. W trakcie swojej gry na piłkarskich boiskach aż trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Francji (raz z Lille, oraz dwukrotnie z Paris Saint-Germain). Z tymi klubami sięgał też po Puchar Francji, a z Paryżanami dołożył jeszcze dwa Puchary Ligi Francuskiej. Był bardzo ceniony za występy w Premier League, gdzie reprezentował barwy Newcastle United i Crystal Palace. W reprezentacji Francji zagrał w 48 spotkaniach.

Reklama

Środkowy pomocnik postanowił zawiesić buty na kołku w wieku 35 lat. Ostatnim klubem w karierze Francuza było AS Saint-Etienne. - Z ogromnym wzruszeniem ogłaszam koniec mojej piłkarskiej kariery po ponad 17 latach pasji, miłości do futbolu, wielkich emocji i wspomnień, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci - oznajmił Cabaye. 

- Nawet jeśli ta decyzja może wydawać się oczywista i nieunikniona po przekroczeniu 35. roku życia, to nadal jest trudna do podjęcia i zaakceptowania. Moja miłość do piłki nożnej jest ogromna - dodał. 35-letni Francuz podziękował innymi swoim byłym kolegom z zespołu, trenerom, kibicom swoich klubów, reprezentacji Francji i rodzinie. 

Cabaye grał na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. W 2016 roku - wraz reprezentacją Francji - sięgnął po wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama